FLAŞ HABER… ÖSŞP’DE NELER OLUYOR??

ÖSŞP.001

Bugün Özdemir ailesi flaş bir gelişmeyle beklenmedik bir hareketlilik kazandı. Sabah sularında meydana gelen bir olay üzerine basın açıklaması yapan anne ve çocuk yepyeni bir başlangıcın müjdesini verdiler. Bilindiği üzere, Sarp Özdemir ve Gaye Özdemir, Özdemir Sevgi Şefkat Piyasa’sında (ÖSŞP) yüzde 45’er payla büyük hissedarlardı. Kalan yüzde 10’u ise, küçük hissedar Serkan Özdemir evdeki balıkla eşit olarak paylaşıyorlardı. Baba görevini sürdürmekte olan Serkan Özdemir, 6 yıldır azınlık konumundan çıkarılması için çeşitli platformlarda sesini duyurmaya çalışıyordu. Büyük hissedarlar bugüne dek bu isyankar tavır karşısında fikir değiştirmedikleri gibi, babayı, elindeki yüzde 5 hissenin de balığa devredilmesiyle tehdit ediyorlardı. Sarp Özdemir’in değerli cevher statüsünden ve Gaye Özdemir’in güçlü anne lobisinden destek alıyor olmaları, Serkan Özdemir’in amacına ulaşmasının önünde güçlü bir engel oluşturuyordu.

 

DEĞİŞİM RÜZGARLARI 2017 SONUNDA ESMEYE BAŞLADI

2017’nin son haftalarında sürpriz bir gelişmeyle ÖSŞP’de öngörülmeyen bir hareketlilik gözlendi. Balığın hava kesesinin patlaması ile birlikte şirin şirin yüzme yetisini kaybetmesi, azınlık payının paylaşımı konusunda değişiklik olabileceği sinyalini verdi. Piyasa Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Özdemir yılbaşına günler kala spekülasyonlar konusunda uyarılar içeren ve 2018’den önce kararın açıklanmayacağını bildiren tvitler attı. Buna rağmen, babanın balığa ait hisseleri devralarak, vasıfsız azınlık statüsünden, kıymetli azınlık statüsüne ulaşacağı söylentilerinin önüne geçilemedi. Ve bugün beklenenin çok ötesinde bir açıklama geldi. Sabah 10:30’da Gaye Özdemir büyük hissedarlar adına yaptığı açıklamayla, Serkan Özdemir’in eşit hissedar olması için bir engel görmediklerini, bu doğrultuda gerekli düzenlemelerin yapılması yolunda ilk adımların atıldığını paylaştı. Basın toplantısı sık sık aynı zamanda baba olan bazı basın görevlilerinin alkışları ve tezahüratlarıyla kesildi. Açıklama tamamlandıktan sonra toplantının yapıldığı binanın önünde toplanan küçük bir baba grubu Serkan Özdemir’e üç çektirdi ve hep beraber We Are The Champions şarkısını söylediler. Arkasından halay çekmek isteyen gruba polis müdahale etti.

 

ARTIŞ DERECELİ Mİ OLACAK?

Basın toplantısının hemen ardından ÖSŞP internet sayfasında yapılan yazılı açıklamaya göre bu süreç kademeli olarak 2018’in ilk yarısına yayılacak. İlk adımda babanın, balığın hisselerinin neredeyse tamamını alarak %20’lik bir paya ulaşması, sonrasında ise Haziran’a  kadar aylık %2,6’lık artışlarla %33’lük hisse sahibi olması planlanıyor. Bu hisseyle babanın ne yapacağı tartışma konusu olurken, babanın yakınları herşeyin şu anda olduğu gibi kalmasını kimsenin beklememesi gerektiğini söylediler. Yakınlarına göre yıllardır yapılan bu mücadele sonunda kazanılan zafer aynı zamanda bir devrim niteliğinde ve azınlık mücadelesi veren binlerce baba için bir umut ışığı.

 

PEKİ NE DEĞİŞTİ?

Gaye ve Sarp Özdemir’in bu radikal kararının arkasında tam olarak ne yattığı henüz bilinmiyor. Babaya yakın kaynaklardan sızan ilk bilgilere göre herşeyi ateşleyen kıvılcım bu sabah atıldı. Söylentilere göre, dört yıldır sabah uyanma sonrası düzenlenen sevgi şefkat seanslarına Sarp Özdemir tarafından alınmayan baba ilk defa bugün açık davet aldı. Daha önce seanslara kabul edilmemesini küsmek, duygu sömürüsü yapmak, zorla yatağa girip diğerlerini ittirip tekmelemek gibi farklı yollarla sergileyen Serkan Özdemir’in son aylarda pasif direnişe geçtiği ve seansa katılım başvurusu yapmamayı tercih ettiği biliniyordu. Sızdırılan bilginin devamında bu sabah Sarp Özdemir’in hiç oralı değilmiş gibi yapan babayı yatağa çağırdığı; annesinden yana kaymasını istediği; ve kendi yastığında yer açtıktan sonra babaya “Gel” diyerek eliyle pıt pıt yastığa vurduğu belirtildi. Kimliği kesinleşmeyen kaynağa göre baba bir süre heyecandan titreyerek ve ağlayarak yavaşça oğlunun yanına yatmış ve sarılmışlar. Şu ana kadar babadan henüz net bir açıklama gelmemekle beraber Instagram hesabında paylaştığı baba ayı – yavru ayı kolajı dikkat çekti.

 

KOMPLO TEORİLERİ SON HIZ

Bu olaylar ışığında uyarı yapan bazı komplo teorisyenleri de var. Bu kadar uzun ve onurlu bir mücadelenin durup dururken böyle beklenmedik bir şekilde sonuçlanmasının ardında ne olduğunu sorgulayan teorisyenler, babanın nelerden feragat ederek (teorisyenlerden birinin daha spesifil şekilde vurguladığı şekliyle, “Kendini kaça satarak”) bu sonuca ulaştığını merak ediyorlar. Hatta balığın hava kesesinin, anlatıldığı gibi doğal olaylar sonucu patlamadığı, babanın bilinçli olarak bunu organize etmiş olabileceği de teorilerden bir tanesi. Yine de eşit hissedar statüsüne geçişi tek başına açıklayabilen tek bir komplo teorisi henüz oluşturulmadı.

 

PEKİ BUNDAN SONRA NASIL DEVAM EDECEK?

Artık azınlık statüsünden çıkmış olan babanın öncelikle sabahları öpüşme-koklaşma-sarılma eylemlerinden oluşan seanslarda düzenli olarak yer alması bekleniyor. Bunun dışında, babanın yalvarmasına gerek kalmadan (hatta durup dururken) Sarp tarafından öpülmesi, televizyon seyrederken oğlunun kafasına çıkması, Sarp’ın kakası bittiğinde poposunu silme hakkı kazanması gibi bir çok ilerleme de öngörülüyor.

FLAŞ HABER… ÖSŞP’DE NELER OLUYOR??’ için 4 yanıt

  1. inşallah Allah size bir kız evlat versin o zaman görün egemenlik kayıtsız şartsız annede mi babada mı 😀

  2. Valla bu kalemle her konuda yazabilecekken seçtiğiniz konuları ve içerikleri gerçekten tebrik ediyor ve bu ifade edebilme sanatınızın önünde saygıyla eğiliyorum.🙋🏻‍♂️😀

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s